Vācu valoda

Vācu valoda un tulkojumi

Vācu valodas lietotāju skaits sasniedz 220 miljonus visā pasaulē.

Tā ir visplašāk lietotā valoda Eiropas Savienībā, tomēr tai nav starptautiskas valodas statusa kā, piemēram, angļu vai franču valodai. Vācu valoda ir oficiālā valoda 7 Eiropas valstīs: Vācijā, Austrijā, Šveicē, Itālijā (Dienvidu Tirole), Lihtenšteinā, Luksemburgā un Beļģijā.
Lai gan eksperti uzskata, ka vācu valoda sāka veidoties jau 2000. gadā p.m.ē., kad cilvēki sāka apdzīvot Baltijas jūras rietumu teritorijas, tomēr pirmās oficiālās vācu valodas liecības ir no 1. gadsimta p.m.ē., kad okupācijas laikā romieši nonāca kontaktā ar vietējiem iedzīvotājiem Reinas-Donavas reģionā. Jāpiebilst, ka mūsdienu vācu valoda noteikti ir pavisam atšķirīga no tās, ar kādu sastapās romieši.
Vācu valodas attīstība iedalāma vairākos posmos: senaugšvācu valoda (no apmēram 8. gadsimta m.ē. līdz 11. gadsimtam m.ē.), vidusaugšvācu valoda (no apmēram 11. gadsimta līdz 14. gadsimtam), agrīnā modernā augšvācu valoda (no 14. gadsimta līdz 17. gadsimtam) un jaunaugšvācu valoda (no 17. gadsimta līdz mūsdienām). Laika gaitā (tāpat kā daudzas citas valodas) vācu valoda ir attīstījusies kopā ar sabiedrību un sociālpolitiskiem faktoriem. Migrācijas, tirdzniecības, kara un tehnoloģiju attīstības dēļ tika aizgūti daudzi vārdi no citām valodām.

Mēs veicam tulkojumus no vācu valodas uz latviešu valodu un otrādi. Mūsu tulkotāji palīdzēs pārtulkot, pārbaudīt tulkojumu vai pārlasīt un izlabot tekstu. Birojā ir praktiski jebkura profila speciālisti. Lai pasūtītu pasūtījumu, sazinieties ar mums pa tālruni vai e-pastu.