SPAŅU VALODA

Spāņu valoda un tulkojumi

Spāņu valoda ir vēl viena ļoti plaši lietota valoda. To lieto aptuveni 527 miljoni pasaules iedzīvotāju ne tikai Spānijā, bet arī ļoti lielā daļā Centrālamerikas un gandrīz visā Dienvidamerikā. Spāņu valoda pieder pie romāņu valodu grupas un ir radniecīga ar tādam valodām kā franču, portugāļu, itāļu, rumāņu u.c. Spāņu valoda ir cēlusies no Kastīlijas reģiona Spānijā, tāpēc bieži to sauc arī par kastīliešu valodu. Pasaulē ir 21 valsts, kurā spāņu valoda ir atzīta par oficiālo valsts valodu un, piemēram, Ekvatoriālā Gvineja ir vienīgā valsts Āfrikā, kurā oficiālā valoda ir spāņu valoda.

Spāņu valodas pirmsākumi meklējami 218. gadā p.m.ē., kad romieši ieradās Pireneju pussalā. Spāņu valoda attīstījās tāpat kā citas romāņu valodas – no vulgārās latīņu valodas. Mauru iebrukums 8. gadsimtā atstāja lielu iespaidu ne tikai uz reģiona mākslu un kultūru, bet arī uz valodu – no arābu valodas tika aizgūti daudzi lietvārdi, vietu nosaukumi un pat vairāki uzvārdi. Piemēram, Albufera, Guadalajara un La Mancha ir tikai daži no vietu nosaukumiem, kuri cēlušies no arābu valodas. Šo valodu padara interesantu arī vārdu pāru esamība – vārdi, kuriem ir vienāda nozīme, piemēram, oliva-aceituna (olīva) un  escorpiónalacrán (skorpions).

15. gadsimtā, kad norisinājās lielie atklājumi un kolonizācija, spāņu valoda aizceļoja uz Centrālameriku, Dienvidameriku un pat vairākām Ziemeļamerikas daļām. Lai gan spāņu valoda ir viena un cilvēki spēj sarunāties pat tad, ja viens nāk no Spānijas, bet otrs no Argentīnas, tomēr ir dažādas atšķirības starp valodu Spānijā un valodu Latīņamerikā. Piemēram, ja Spānijā pastāv abi “vosotros” un “ustedes” (jūs – neformāls un formāls), tad Latīņamerikā uzruna ir daudz formālāka un pat draugus uzrunā ar “ustedes” (formāli – jūs). Tomēr vislielākā atšķirība vērojama tieši vārdu izrunā, piemēram, dažās izrunās tiek norautas galotnes “s”.

Tulkojumi spāņu valodā ir ļoti populāri mūsu tulkošanas birojā, klienti parasti iesniedz tulkošanai: izglītības dokumentus, apliecības un pilnvaras.

error: Content is protected !!