ANGĻU VALODA

Angļu valoda un tulkojumi

Angļu valoda ir otra populārākā valoda pasaulē. Angļu valodas tulkojumi ir arī vispopulārākie mūsu tulkošanas birojā. Šīs valodas lietotāju skaits sasniedz 983 miljonus. Angļu valoda ir pasaulē visvairāk mācītā valoda un to lieto aptuveni 54 pasaules valstīs. Angļu valoda pieder pie ģermāņu valodu grupas un tā ir radniecīga ar vācu, nīderlandiešu un frīziešu valodu. Angļu valodas attīstība iedalāma vairākos posmos: senangļu valoda, vidusangļu valoda, agrīnā mūsdienu angļu valoda un vēlā mūsdienu angļu valoda. Katrā no šiem attīstības posmiem angļu valodas attīstību ietekmēja daudzas citas valodas, piemēram, ķeltu un latīņu valoda senākajā attīstības posmā un franču valoda vidējajā attīstības posmā.

Mūsdienās angļu valodai ir daudzas variācijas. Piemēram, Ziemeļamerikas kolonizācijas rezultātā radās amerikāņu angļu valoda. Bieži vien atrodami vārdi, ko briti sauc par “amerikānismiem”, lai gan patiesībā šie vārdi ir oriģinālās angļu valodas vārdi, kas saglabājās kolonijās, bet Anglijā, laikam ejot, savu nozīmi zaudēja. Citas angļu valodas variācijas ir, piemēram, austrāliešu angļu valoda, jaunzēlandiešu angļu valoda, kanādiešu angļu valoda, indiešu angļu valoda, Dienvidāfrikas angļu valoda u.c.

Angļu valoda tiek uzskatīta par ļoti bagātu valodu, kurā ir vismaz 250 tūkstoši vārdu. Vai zinājāt, ka “Pneumonoultramicroscopicsilicovolcanoconiosis” (plaušu slimības paveids, ko izraisa pelnu un putekļu ieelpošana) ir garākais vārds angļu valodā, savukārt “I” (es) ir īsākais un visbiežāk lietotais vārds?

error: Content is protected !!